Sněhuláci pro Afriku

‚Staňte se dobrovločkou a podpořte gambijského školáka‘‘.

Naše škola se rozhodla zapojit do jubilejního 10. ročníku benefiční kampaně Sněhuláci pro Afriku. Tu pořádá organizace Kola pro Afriku pomáhající v africké Gambii.

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví. Mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první skutečnosti nic nezměníme, s tou druhou je v našich silách něco udělat. Hlavní myšlenkou kampaně tak je, aby se děti a mladí dospělí zapojili do jednorázové kreativní a edukativní aktivity a svou účastí tak i do aktivní pomoci africkým školou povinným dětem.

Dobrovločka tak odkazuje k hlavní myšlence kampaně, kterou je stavění sněhuláků spojených s beneficí na kola a náhradní díly pro žáky a žákyně v několika spolupracujících školách v Gambii.

Letošní výtěžek z benefiční kampaně půjde na náhradními díly pro sto jízdních kol, která si děti ze dvou gambijských škol za pomoci námi proškolených cyklomechaniků opraví. Opravená kola jim zůstanou po celou dobu školní docházky.

Co účast v benefici přinese? Děti a mladí lidé se učí pomoci druhým tvořivě-vzdělávací formou.

Stejně jako sněhulák je i škola pro mnoho gambijských dětí pouhým snem, pomozte nám jej splnit tím, že se zapojíte a přispějete na náhradní díly na kola, která jim umožní školu navštěvovat. Doporučený benefiční příspěvek na dítě je 50 korun.

Naši žáci společně s rodiči vytvořili několik krásných sněhuláků, kteří se již „zabydleli“ v naší školičce a přispěli na benefiční kampaň. Všem moc děkujeme.